انواع کیفیت هاCAM کیفیت پرده ای هست که با دوربین دستی ضبط شده و صدای خود سینما هست.

TELESYNC – TS کیفیت پرده ای هست که با دوربین حرفه ای و معمولاً با پایه ضبط میشه.. بیشتر مواقع در سینمای خالی، یا از روی ویدئو پروجکشن ها.. تصویر و کمی صداش از CAM بهتره، اما به هر حال پرده ای هست.

TELECINE – TC به صورت دیجیتال از روی حلقه فیلم سینمایی ضبط میشه.. کیفیت صدا و تصویرش خوبه.. اما به دلیل تجهیزات و هزینه ی بالاش زیاد متداول نیست و برای همین است که ریلیز های خیلی کمی از این کیفیت وجود داره..

SCREENER – SCR این کیفیت مستقیم از روی نوار VHS که به صورت مقدماتی برای ویدئو کلوب ها، مغازه ها و در کل اینجور موارد فرستاده میشه ضبط میشه. اگه از نسخه ی اصلی کپی شده باشه، کیفیت خوب و قابل قبولی داره..
این VHSها معمولاً در بعضی قسمت های فیلم (بعضی فیلم ها در کل فیلم) یه واتر مارک برای کپی رایت و سریال نامبر میزنن که اگه پخش شد، بتونن ردیابی کنن.. به همین دلیل مجبور میشن اون قسمت رو کِدِر کنن..

DVD-Screener – DVDSCR این همون Screener هست که از روی DVD به همون صورت ضبط میشه. مسلماً کیفیت از VHS بهتره، اگه کسی که ضبط میکنه حرفه ای باشه، کیفیت قابل قبولی داره..

R5 LINE – R5 در مورد کیفیتش، خیلی نزدیک به DVDScr هست و در صورتی که کسی DVDScr رو داره، ارزش دانلود مجدد نداره! ظاهراً مثل TC هست، ولی با تجهیزات خیلی قوی تر و تو استدیوهای حرفه ای!

HDTV یا DS Rip عنوان TVRip یک نسخه ضبط شده از تلویزیون های آنالوگ و یا دیجیتال می باشد . Digital satellite rip یا به اختصار DSR یک ریپ از سورس شبکه های ماهواره ای می باشد که ممکن است به صورت HDTV باشد و کیفیت آن نیز حتی از دی وی دی بالاتر باشد و به همین دلیل این عنوان از محبوبیت بالایی برخوردار است . منابع آنالوگ، DSR، و PDTV دوباره تبدیل شده اند و در ابعاد 512×384 فول اسکرین ، 640۰×352 برای عریض ، منتشر می شوند و فایل های HDTV با رزولوشن های مختلفی همچون 640×352 (360p), 960×528 (540p), و 1280۰×720 (720p) عرضه می شوند . عناوین DSR, DSRip, DTHRip, DVBRip, HDTV, PDTV, TVRip, HDTVRip, HDRip جزو خانواده ی این نسخه می باشند .

DVDRip این هم که کیفیت DVD هست و از DVD اورجینال Rip شده و کیفیت عالی داره.

WEB-DLاین کیفیت که طی سال های اخیر بسیار فراگیر شده است ، به نسخه ای گفته می شود که توسط شخصی از سایت های مشاهده آنلاین ویدئو نظیر iTunes دانلود شده است . تا زمانی که این فیلم ها دوباره انکود نشوند ، از کیفیت خوب و عالی برخوردار هستند که با کدک H.264 برای تصویر و AC3 / AAC برای صدا عرضه می شوند . یکی از مزیت این نسخه ها ، نداشتن لوگوها و تیزرهای شرکت های سازنده برروی آن ها می باشد.

WEBRip یک نسخه ریپ شده از سرویس های DRM-free مانند Hulu, Crunchyroll یا WWE Network که گاهی اوقات کیفیت این نسخه با WEB-DL مقایسه می شود . اما معمولا بیت ریت پایین تری نسبت به وب دی ال دارند . اغلب این فایل ها از پروتکل RTMP استخراج می شوند و در قالب یک فایل MP4, FLV و MKV منتشر می شوند.

BRRip یک فرمت XviD است که از یک ریلیز بلوری ( مثل یک فایل 1080p Mkv) اینکد شده.

BDRip یک فرمت XviD است که از یک منبع دیسک بلوری اینکد شده.

BluRay نسخه های بلوری از نظر کیفیت کمی از BDRip و BRRip بهتر است و معمولا در دو نسخه 720p و 1080p در اینترنت منتشر می شوند که تفاوت آن ها در سایز ، رزولوشن و بیت ریت (کیفیت) می باشد . نسخه های بلوری در عناوین Blu-Ray / BluRay / BLURAY, BDR, BD5/BD9 عرضه می شوند . بهترین نسخه ی برای دانلود بلوری می باشد که نهایت کیفیت را دارد.

3D این نسخه حالت سه بعدی فیلم بوده که معمولا کیفیت بلوری هستش و مخصوص تلویزیون های سه بعدی بوده.

پس در کل کیفیت ها از پایین به بالا به صورت زیر می شود:

CAM -> TS -> TC -> DVDScr -> R6 ->R5 -> DVDRip -> R2 -> R-> WEBRip -> HDrip -> BRrip -> BDRip -> 720p Webrip ->720p HDrip-> 720p Web-dl ->720p Bluray -> 1080p Web-dl -> 1080p Bluray

 

امیدواریم که تونسته باشیم شما رو به خوبی راهنمایی کرده باشیم و اگر مشکلی داشتید توسط بخش نظرات و تماس با ما سِرفیل با ما در میان بگذارید.

CopyRight © 2017 - Design By SerFil-teAm